Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-H-T
TRANS NPN DARL 100V 5A TO-220FP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 200A TO-263-7 datasheet.pdf
KIT EXPERIMENTR TMS320C6748/6/2 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
SURFACE DISC 26"XNH A VFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf