Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
Related LinksASTMK-4.096KH, ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-H-T10
IC MONITOR RESET 3.06V SC-70-3 datasheet.pdf
IC POT DIGITL 10K 16TAP SOT23-6 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-2 WIRE 5M datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 730MA 270 MOHM datasheet.pdf
RES 800 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 44LGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO34 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 250VDC RADIAL datasheet.pdf