Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-LQ-DCC-J-T
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
COVER PWR DATA RACEWAY 10' OWHT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 135MA 11.4 OHM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CHOKE 150UH 2.8A PC MOUNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 400W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf