Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T
CONN HEADER 24POS 2MM TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 800MA 655 MOHM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.984" DIA BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
RANDOM COLOR CAMERA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.15A datasheet.pdf
ER 37C 37#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Spartan and Spartan-XL Families FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 208QFP datasheet.pdf
FILTER EMI 0.022UF 50V RADIAL datasheet.pdf