Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
Related LinksASTMK-4.096KH, ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-D14-J-T10
JUMPER-H1505TR/A3049R/X 5" datasheet.pdf
SCR 800V 4A TO220AB datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 140POS .8MM FH 9H GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
TERMINAL COVER WAD WMF2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
SCR 1200V 125A TO-94 datasheet.pdf