Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-J-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)