Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-H-T
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 14POS R/A SH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SNGL 5V OUT SIP7 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 79.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf