Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-DCC-J-T
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES 560 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 11PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 7POS TIN T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DSUB IDC HOOD 15P GREY TINSCR datasheet.pdf
VENT KITS LOUVERED datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SDIP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf