Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T3
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 1080PF 20KV Z5T DISK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN +/-09VO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 30HP 34A NEMA datasheet.pdf
VARISTOR 900V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf