Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
Related LinksASTMK-8.192K, ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T
HANDLE NICKEL MOUNTING CNTR 3.7" datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHT 1.88 X 1.33" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X5R 0402 datasheet.pdf