Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-H-T10
IC ADC 3.5 DIGIT LED 40-DIP datasheet.pdf
CONN RING 10-12 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT JMD 40POS GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT UVLO 8SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 240A D2PAK7 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 900A 700VAC datasheet.pdf
OSC XO 1.544MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
IC REG LDO 5.14V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 5W 0505 datasheet.pdf