Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
Related LinksASTMK-8.192K, ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
CONN MEMORY SOCKET 200POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.58 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4340-F datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
MODULE 1400V 60A 3-PHASE MTK datasheet.pdf