Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-D14-J-T10
IC MULTIPLIER 4-QUADRANT 8-SOIC datasheet.pdf
IC PCMCIA/CARDBUS CTRLR 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1A 397 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 800V BU datasheet.pdf