Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
Related LinksASTMKH-32.768, ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10 Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T10
IC 2SLT PC CARD/SC CTLR 288-BGA datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
RFID 30MM DISK TRANSP R/O 64BIT datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 8CH HD 3.3V 48QFP datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48WFBGA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf