Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
Related LinksASTMKH-32.768, ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3 Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-AA3-T3
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
MQS SOCKET HOUSING 20POS BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 52POS datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM TH datasheet.pdf