Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
Related LinksASTMKH-32.76, ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T
BOARD EVAL FOR ADC08100 datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2064R/H2728TR 2" datasheet.pdf
TWEEZER POINT EXTRA FINE 7 4.72" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 0.28 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HDR 16POS datasheet.pdf