Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
Related LinksASTMKH-32.768, ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10 Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T10
IC XLATOR ECL-TTL DIFF 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.2W TH datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/03/90 3.2SN BK datasheet.pdf
DIN R MALE 128 POS datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf