Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
Related LinksASTMKH-32.76, ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T
TRANS NPN 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
ADAPTER 144-TQFP LFXP3E datasheet.pdf
IC USB MUX/SWITCH 16UMLP datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf