Abracon Corporation ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPA-125.0, ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-125.000MHZ-EJ-E-T3
FIXED IND 270UH 1.06A 560 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN POWER JACK 2.5X5.5MM VERT datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/10W CARBON R-LOG datasheet.pdf
SENSOR LASER PNP 3M 12-24VDC datasheet.pdf
4 POS SIL MALE HORIZ CONN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf