Abracon Corporation ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
IC MOSFET LS DRIVER DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
INVERTER 3V INPUT 650V OUTPUT datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20H/AE20G/HDP20H datasheet.pdf
SCR 8A 5MA 600V DPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SNAP FIT IEC FUSED INLET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf