Abracon Corporation ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-125, ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T
IDC CABLE-APR30A/ AE34G / APR30A datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 3A TO220-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 10.25"L X 3.25"W datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR LT YLW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 500KSPS 2CH 8VSSOP datasheet.pdf
CABLE 25COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE24 PG21 datasheet.pdf
RES 15K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.54A 44 MOHM datasheet.pdf