Abracon Corporation ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-125.000MHZ-LJ-E-T3
RES SMD 14 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 44A TO-220AB datasheet.pdf
SOCKET 6 POINT 3/8" 0.98" datasheet.pdf
RES SMD 4.53M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
MICRO 51 M 18" RBW M7 datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.1" NYL 0.1" GREEN datasheet.pdf