Abracon Corporation ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-24, ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-24.000MHZ-LJ-E-T
CONN HDR BRKWAY .100 16POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 11POS PCB datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/LC/SC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
9POS M R/A .318 PC CL. 830PF datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf