Abracon Corporation ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-50, ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Connector Header 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 28POS STD SERIES 2 datasheet.pdf
KIT QUICK DISCONNECT K-181 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RELAY SSR 50V 3A 4-24VDC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
HD RA TH datasheet.pdf
EH HDMI FEEDTHRU BLK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf