Abracon Corporation ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-66, ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4KX9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 115UH 670MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 6UTDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS VERT DL SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 75.9 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf