Abracon Corporation ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-66, ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-66.666MHZ-LJ-E-T
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 16POS 2.00MM datasheet.pdf
LED 1" DOME B/G 125VAC C1D2 datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 75V 300MA SOT23 datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX40MM 2M BLU datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 10% 310VAC AXI datasheet.pdf