Abracon Corporation ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPD-16.0, ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPD-16.000MHZ-EJ-E-T3
IC BUS SWITCH 10BIT LP 24QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC TXRX 100/10 PHY 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf