Abracon Corporation ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPD-18-125, ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-125.000MHZ-LJ-E-T
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 40MA 30 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 3/8" CERMET TH datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 20.32MM datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ACCY MOUNTING BRACKET SILVER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 10HMSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSLLVDS SMD datasheet.pdf