Abracon Corporation ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPD-18-50, ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-50.000MHZ-EJ-E-T
RESONATOR CER 16.00MHZ SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10H/AE10M/HDP10H datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT REF DESIGN FOR COP8SDR9 datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.25PF 100V 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
LED 470NM HI VIS 470NM BLUE TO-5 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 50MM datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM DO221AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 2W SMBG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.051UF RADIAL datasheet.pdf