Abracon Corporation ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPD-18-66., ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPD-18-66.666MHZ-EJ-E-T3
IDC CABLE - APR30B/AE30G/APR30B datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 12-10AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED PANEL MNT 16MM GREEN 6VDC datasheet.pdf
DEV EMULATOR BASE UNIT E100 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V LED RED datasheet.pdf