Abracon Corporation ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPD-25.0, ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPD-25.000MHZ-LJ-E-T
PIN RECPT .015/.020 DIA 1407 SER datasheet.pdf
IC COMP QUAD SGL SUPPLY 14TSSOP datasheet.pdf
IC CONVERTER RMS-DC PREC 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC USB 2.0 DL-ROLE CTRLR 80TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf