Abracon Corporation ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPE-100., ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-100.000MHZ-LJ-E-T
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
LENS ROUND 1 POS 16MM D 8.6MMH datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 59K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf