Abracon Corporation ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-24, ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-24.000MHZ-EJ-E-T
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 1COND 24AWG 3500V SLATE 100' datasheet.pdf
LED XLAMP ML-E datasheet.pdf
DIODE STD RECOVERY 95A DO-5 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 NF 1% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN RECP datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf