Abracon Corporation ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-24, ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-24.000MHZ-LJ-E-T
VARISTOR 216V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 26-8AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 8000UF 20% 25V FLATPACK datasheet.pdf
ICL 4 OHM 20% 14A datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf