Abracon Corporation ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-25, ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-25.000MHZ-EJ-E-T
CONN HEADER 38POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
IC UART USB RS232-USB 32-LQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.9A POWER56 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.2W 24V datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SR BTS TT 58 20 ASY datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf