Abracon Corporation ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-27, ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-27.000MHZ-EJ-E-T
CONN RCPT CORD MINI 3POS MALE datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC OP AMP SS LP 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN CAP 9POS UNIV-M-N-L YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf