Abracon Corporation ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-18-50., ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-50.000MHZ-LJ-E-T3
POLYSWITCH PTC RESET 1.2A STRAP datasheet.pdf
QKE III HDR RA GXT WOL datasheet.pdf
OPTO SENSOR CLM 5MM SLOT NPN datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411 datasheet.pdf