Abracon Corporation ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPE-18-66, ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-18-66.666MHZ-LJ-E-T
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN FFC VERT 8POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf