Abracon Corporation ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-24.0, ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-24.000MHZ-LJ-E-T3
IC SENSOR DUAL INTER AMP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 22POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR 1:6 48-LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5.0MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FAN 24VDC 92X25MM 3WR datasheet.pdf