Abracon Corporation ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-27.0, ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-27.000MHZ-EJ-E-T
CONV DC-DC 10W 48VIN 12VOUT DUAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
CAP MINI DIMMER PANEL IND GREEN datasheet.pdf
RES 620 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf