Abracon Corporation ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPE-50.0, ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPE-50.000MHZ-EJ-E-T3
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
COVER CIRCULAR 1.39" ID 500PCS datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
ENCODER OPT 2ROW 32POS PB 5" datasheet.pdf
SCR MOD PWR-BLK 1200V 55A datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf