Abracon Corporation ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.2mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPE-66.6, ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPE-66.666MHZ-EJ-E-T
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16TQFN datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 6A datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
GRN CARD EDGE .156X.2 PCB DEPTH datasheet.pdf
PATCH PANEL RJ45 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH I2C 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf