Abracon Corporation ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 14A 5.8 MOHM SMD datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
Crystal 33.3330MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf