Abracon Corporation ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 100MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-100.000MHZ-EJ-E-T3
CAP CER 2200PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 60V 0.11A RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 8POS DL .100 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
IE-MINIMC MODULE, TP-TX/FX-MM130 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf