Abracon Corporation ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-125.000MHZ-EJ-E-T3
IC FIXED-POINT DSP 256-BGA datasheet.pdf
IC ADC 12BIT MONO 3OUT 28-CDIP datasheet.pdf
IDC CABLE - CCE20S/AE20M/CCE20S datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 6' YELLOW datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SLIC PROG DUAL-CH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DPST ROCKER SWITCH WITH GUARD datasheet.pdf
RES 392K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE TH 25MH datasheet.pdf