Abracon Corporation ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-125.000MHZ-LJ-E-T
CONN PLUG 40POS TOP 5MM GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 8.7A 10.4 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRIAC DRIVER SMD ZERO-CROSSING datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 6.5A 13.2 MOHM datasheet.pdf