Abracon Corporation ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4.1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-16.000MHZ-LJ-E-T3
IC SUPERVISOR 4.38V LOW SC-70 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 240MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PINS datasheet.pdf