Abracon Corporation ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-24, ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-24.000MHZ-EJ-E-T
CONN CHAMP 50 POS PLUG SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.7GHZ 8SOIC datasheet.pdf
MODULE ME CUSTOMIZABLE JTAG datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 65MA 19 OHM TH datasheet.pdf
CONN MCX JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC 2DIP datasheet.pdf