Abracon Corporation ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Brief Description
OSC MEMS 24MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
Related LinksASTMLPFL-18-24, ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-24.000MHZ-LJ-E-T
TRANSF ISOLATION 8UH HOME PNA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG CABLE 1MM 30POS SOLDER datasheet.pdf