Abracon Corporation ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPFL-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
TRANS NPN 2GHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 220MA 1.05 OHM datasheet.pdf
IC TEMP SNSR/DC FAN CNTRLR 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS MALE PANEL #26 datasheet.pdf
OSC XO 4.096MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf